تبلیغات
وبلاگ فرهنگی هیئت عزاداران کوثر تبریز - آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی(عج)
چهارشنبه 12 بهمن 1390

آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی(عج)

   نوشته شده توسط: کوثر    نوع مطلب :امامت ،مهدویت ،تشیع ،چشمه سار ولایت ،دینی و مذهبی ،

آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی(عج)

مسئله امامت و جانشینی پیامبر، از مهم ترین و گسترده ترین موضوعاتی است که  در طول چهارده قرن گذشته، همواره مورد توجه مسلمانان و محل بحثهای فراوان بوده است .

شناخت و جدا کردن حق از باطل و آگاهی بر مبانی اعتقادی و لزوم تقویت  آن در برابر تبلیغات مسموم و زهرآگینی که بعضا با الفاظ فریبنده و گمراه کننده همراه است، ضرورت پرداختن به چنین مباحثی را بیشتر می نماید .
ضمن اینکه در ادامه به مسئله تبرّی نیز پرداخته خواهد شد . به توجه همکاری و مساعدت شما دوستان ارجمند …

… پیامبر در حالی که چشمانش اشک آلود شده بود فرمود : ای فاطمه مگر نمی دانی ما اهل بیتی هستیم که خداوند برای ماآخرت را بر دنیا ترجیح داده و فنا را بر همه خلقش حتمی نموده است  .
خداوند تبارکی و تعالی توجهی به زمین نموده و مرا از میان آنان انتخاب کرد و به پیامبری بر گزید . سپس برای دوم بار توجهی به زمین نموده و همسر تو (حضرت علی (ع) ) را انتخاب کرده و به من دستور داد تا تو را به ازدواج وی در آورم و او را بعنوان برادر و وزیر و وصی و جانشین خود و امتم قرار دهم .
پس پدر تو برترین انبیا و رسولان خداوند است و شوهر تو بهترین اوصیا و وزیران است و تو اول کسی از خاندان من هستی که به من ملحق می شوی .
سپس خداوند توجهی به زمین کرد و تو را و یازده نفر از فرزندانت و فرزندان شوهرت را که از نسل تو هستند انتخاب نمود …

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: مهدی از فرزندان من است، نامش نام من (م ح م د) و کنیه اش کنیه من (ابوالقاسم) می باشد، ‌در صورت و سیرت از همه کس به من شبیه تر است. برای او غیبتی است که در آن مردم دچار حیرت می گردند و بسیاری از دسته ها و گروههای مردم، گمراه می شوند، آنگاه مانند ستاره تابانی از پرده غیبت بدر آید و زمین را پر از عدل و داد کند آن چنان که پر از ظلم و ستم شده باشد.

آغاز ولایت تاج گذاری حضرت مهدی (عج) و فرارسیدن ایام شادی اهل بیت بر عموم شیعیان مبارک.